Haber

Kabine toplantısı ne zaman? Toplantı gündeminde yer alması beklenen konular nelerdir?

Kabine toplantısının ne zaman yapılacağı en çok merak edilen konular arasında yerini aldı. Vatandaşlar, özellikle yaklaşan maaş zammı ve diğer konularda atılacak adımlar için toplantıdan çıkacak kararı bekliyor.

Nihayet Mart ayının ilk haftasında Kabine Toplantısı yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında 6 Mart’ta gerçekleştirilen Kabine Toplantısı yaklaşık 4 saat sürdü. Kabine Toplantısında ele alınması beklenen ilk konu 11 ili etkileyen deprem oldu.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’ndeki toplantıda deprem bölgesindeki son durum ele alındı. Bölgede atılması beklenen adımlar masaya yatırıldı.

Geçiş döneminde oluşturulan konteyner kentlerdeki çalışmalar ve kalıcı konutların inşası sırasında gelinin son durumu değerlendirildi.

Kabine toplantısı ne zaman?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve bakanların katılımıyla gerçekleştirilen son toplantının üzerinden yaklaşık bir buçuk ay geçti. Olağan kurallar çerçevesinde iki haftada bir yapılan toplantı, Cumhurbaşkanı’nın yoğun programından dolayı gerçekleştirilemedi.

Kabin Toplantısı’nın ne zaman yapılacağına dair şu an için resmi bir açıklama yapılmadı. Toplantı tarihi ve saati açıklama yapıldığında eklenecektir.

Toplantıda gündeme gelmesi beklenen bahisler neler?

Son Kabine Toplantısında ana gündem beyin sarsıntısıydı. Toplantının ardından deprem bölgesinde yapılacak çalışmalar açıklandı. Bir sonraki toplantıda görüşülecek faizsiz kredi takviyesi, vergi muafiyeti, evleneceklere asgari ücret gibi konuların vatandaşların gündemine gelmesi bekleniyor.

Bazı bakanlar son Kabine Toplantısını yapabilir

Kabinedeki 16 bakanın 14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde milletvekili adayı olduğu açıklandı.

YSK’ya sunulan listeye göre Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Ankara 3. Bölge 1.’liği, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Antalya birinci, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu İstanbul 2. Bölge birincisi, Ankara 2. Bölge’den Çalışma Bakanı Vedat Alım, Sanayi Bakanı Mustafa Varank Bursa 2. Bölge birinci aday, Enerji Bakanı Fatih Dönmez Eskişehir birinci aday oldu.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, İzmir 1. Bölge birinci, Kayseri birinci olarak Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Osmaniye birinci olarak Aile Bakanı Derya Yanık ve birinci olarak Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer aday gösterildi. ordu için vekil.

haberseydiler.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu