İş

ABD Premarket: Fabrika siparişleri, açık işler, Walmart toplantısı

Investing.com – Hisse senetleri, küresel üreticilerin petrol üretiminde sürpriz bir kesinti yapmasının enflasyon endişelerini tetiklemesinin ardından Pazartesi günü ikinci çeyreğin ilk işlem gününe karışık başladı.

Fed’in Mayıs ayındaki toplantısı faiz Daha çok orta artışlara bahse giren vadeli işlem tüccarları, şimdi bahislerini başka bir çeyrek puanlık artışa kaydırıyorlar. Besledi, şişirmeAncak, OPEC Pazar günü sürpriz bir üretim kesintisi açıklayana kadar Mart ayındaki bankacılık kesintisinin ardından sıkılaştırma çabalarını hafifletmeye hazır olduğu düşünülüyordu.

Daha sonra bu hafta Mart ayında istihdam raporu, Fed’in dikkate alacağı başka bir veri olacak, ancak teknoloji sektöründen gelen sürekli işten çıkarmalar ve maliyet kesintileri haberlerine rağmen, işgücü piyasası dirençli olmaya devam ediyor.

Fed’in önümüzdeki haftalarda izleyeceği bir diğer konu ise, Nisan ortasında büyük bankalarla başlayacak olan kurumsal fayda raporları olacak. Yatırımcılar, banka CEO’larının geçen ayki iflasların ardından beklenen kredi sıkışıklığı ve risk alma geri çekilmesi nedeniyle fikirlerini değiştirip değiştirmediğini dinleyecek.

Bugün piyasaları etkileyebilecek üç gelişme:

1. Fabrika siparişleri

Şubat fabrika siparişleri veriler 17:00 CET’de açıklanacaktır. Analistler, yılın ikinci ayında ekonomideki zayıflama nedeniyle aylık %0,5 düşüş bekliyorlar.

2. İş fırsatları

Şubat JOLTs iş fırsatları Rapor aynı zamanda açıklanacak. Analistler, Şubat ayı sonunda prestijli 10,4 milyon boş pozisyon görmeyi bekliyorlar; bu sayı bir önceki aya göre düşüş ve geçen yılın zirvesi olan 12 milyon anlamına geliyor.

3. Walmart toplantısı

Walmart Inc. (NYSE: WMT) Çarşamba günü saat 15.00’te başlayacak ve halka açık bir canlı web yayını da dahil olmak üzere yatırımcılar ve analistler için iki günlük bir toplantı başlatacak.

Yazar: Liz Moyer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu